Smykolandia to nowo powstająca sala zabaw dla dzieci w Lęborku. Będzie to jedna z ładniejszych sal zabaw gdyż poza bardzo fajnymi konstrukcjami jako w jednej z nielicznych praktycznie wszystkie ściany będą pokryte malowidłami ze znanymi postaciami z przeróżnych bajek dla dzieci. Artystyczne malowanie ścian potrwa do ok 25 listopada i łącznie malunki pokryją ok 120m ścian.
Na początek zająłem się ścianą w Recepcji;) Pierwszego dnia zjawiłem się dopiero po południu ale na szczęście udało mi się zrobić pełen szkic aerografem na ścianie tego co sobie zaplanowałem. Na drugi dzień od samego rana ruszyłem do boju i tak oto w ciągu niespełna dwóch dni powstał gotowy malunek. Znalazły się tutaj postaci z przeróżnych bajek. Jest bajka Lilo&Stich, mój brat niedźwiedź, Timon z Króla Lwa, Tyranozaurek z Epoki Lodowcowej oraz zajączek z Bambi;) W całej Smykolandii będzie sporo ludków i nie ludków z conajmniej kilkunastu bajek dla dzieci więc będzie bajecznie i kolorowo;)
Trzeci dzień był również dość owocny. Na drugiej ścianie wymalowałem Księżniczkę Jasmine z Aladdyna. Nie znalazła się ona tutaj przypadkiem gdyż na owej ścianie jest suszarka, którą dziewczynki będą sobie suszyły włosy po intensywnym hasaniu na specjalnie zbudowanych konstrukcjach ze zjeżdżalniami, trampoliną i masą innych ciekawych atrakcji. Ta część ściany została wykończona ale dalej jest jeszcze miejsce dla Aladdyna, który przy hydrancie znajdzie miejsce z misją gaszenia pożaru;) Tego dnia udało mi się już tylko zrobić szkic i nałożyć pierwsze kilka kolorków…
Dzień czwarty. Ściana z Jasmine i Aladdynem została skończona i co więcej  zaczęła powstawać trzecia ściana. Malowanie idzie w dość szybkim tempie no ale termin za długi nie jest. Ok 2 tygodni na wymalowanie 120m malowideł czyli biorąc pod uwagę, że na koniec będzie trzeba jeszcze całość polakierować to zostaje mi do zrobienia ok 10m2 malunków dziennie a to nie mało;) Na ścianie number 3 znajdzie się Myszka Miki, Myszka Minnie, oraz poza kilkoma ptaszkami i motylkiem mały skunksik z bajki Bambi.
Piątego dnia wykończyłem trzecią ścianę i zrobiłem szkice kolejnej, na której zagości znowu skunksik obok tym razem łani Bambi. W drugim łuku będzie jakaś prawie Elfowa księżniczka ( przyznaje bez bicia, że nie mam pojęcia z jakiej jest bajki;) ). W łuku trzecim będzie jakże wesoły słonik Dumbo z myszką w kapelusiku. Oprócz postaci w środku łuków znajdą się na ścianie również dwa wesołe Skrzaty.
Dzień szósty poświęciłem na pełne wykończenie ściany z łukami. Za mną już cztery gotowe ściany a zostało jeszcze około dziesięciu;)
Kolejnego dnia wziąłem się za malowanie Małej Syrenki. W czterech łukach umieściłem jeden obrazek co dało efekt jakby ‚akwarium’ Na koniec duża ilość lakieru pomoże nadać pożądany efekt.
Po skończeniu zabawy z łukami zająłem się Królikiem Bugsem na kolejnej ścianie oraz drzwiach, które przysłonił malunek, na którym Bugsik gra w golfa a jego ‚Caddie’ jest Kaczor Daffy.
Jak tylko uporałem się z ‚golfistami’ zająłem się Salkami Urodzinowymi. Najpierw salka dla chłopców, w której znalazły się takie sławy jak Zygzak Mc Quin a w nim jakże sympatyczny lew z Madagaskaru Alex. Na drugiej ściance pojawił się Złomek oraz Wójt Hudson a na kolejnej fioletowy Roman oraz wielki rywal Zygzaka Marucha.
W salce dla dziewczynek zagościł Dzwoneczek wraz z koleżankami, latająca mróweczka z bajki Co w trawie piszczy oraz Pan motylek;)
Finisz coraz bliżej… Teraz zabrałem się za kącik maluszka gdzie jak sama nazwa wskazuje będą bawić się dzieciaczki te najmniejsze (od 1 do 3 lat) Tutaj rządzą leśne skrzaty, które bawią się na całego;)
Ja zbyt długo się bawić nie mogłem i po skończeniu kącika czym prędzej zabrałem się za malowidło z królem Julianem w roli głównej… Później na słupach Super Hero i Voila! Bajkowe malowidła w Smykolandii zostały ukończone. Na całość naniosłem lakier satynowy, który  dodał malunkom głębii i nadał pięknego blasku.
Zapraszam również na facebooka:
www.facebook.com/wallpaint

AdSense

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *