Jak powstało malowidło na ścianie z Tygrysem w roli głównej…
Malując tygrysa najpierw na pomalowanej na fioletowo ścianie musiałem namalować białe tło pod malowidło aby kolory były bardziej żywe i wyraźne.
Całość została wykonana techniką mieszaną czyli pędzle i aerograf. Farby jakich użyłem to standardowo Daler&Rowney oraz Createx. Samego tygrysa robiłem jeden dzień ale całość prac trwała jeszcze kilka godzin drugiego dnia gdyż lakier, którym pokryłem całą ścianę trzeba było nakładać na suche już malowidło.
Krok po kroku…..
Jak już pisałem we wstępie najpierw na pomalowanej na biało ścianie musiałem białym  kolorem namalować tło pod tygrysa aby kolory były bardziej żywe i wyraźne. Na tak przygotowanym podłożu po odpaleniu swojego aerografu zacząłem farbą  w odcieniu  jasnego  brązu  z  połączeniem  pomarańczy  nakładać  odpowiednie  cienie tygrysa… dodałem również zarysy nosa i oczu…
Później pędzlem dodałem wszystkie czarne elementy jak cętki, pazury itd.
Aerografem białym kolorem namalowałem poświatę wokół tygrysa i czarną farbą
zarysowałem cień pod nim…
Teraz przy pomocy aerografu nałożywem cienie i blaski tak aby zmiękczyć wszelkie pręgi itp. Dodatkowo zmiękczyłem cień  pod tygrysem aby nie miał ostrych krawędzi.
Na tym etapie dopracowałem wszelkie szczegóły tygrysa i moim głównym celem jest  wykończenie tła.  Aerografem, czarnym kolorem zrobiłem odpowiednie cienie wokół  zwierzaka i zabrałem się za „listki”.
Najpierw wyciąłem sobie szablon z kartonu i w odpowiednich miejscach, psikając czarną farbą utworzyłem odpowiednią teksturę.
Prawdę mówiąc tygrys już jest skończony. Teraz na całą ścianę nałożyłem lakier z ultrafioletowymi drobinkami. Wystarczy zamontować lampę UV i cieszyć się rewelacyjnym blaskiem i patrzeć jak mienią się ultrafioletowe opiłki …..
AdSense

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *